ochrana proti ptactvu

Holubi a jiní ptáci nalétávají na střechy a fasády budov a hledají místa, která jim poskytnou bezpečí a ochranu před nepříznivým počasím, ve kterých mohou zahnízdit nebo ze kterých mají blízko ke zdrojům potravy.

To je bohužel spojeno s řadou problémů:

  • Znečištění a narušení omítky jejich vysoce agresivním trusem
  • Přenos parazitů, kteří představují riziko i pro člověka (např. klíšťák holubí, čmelík, klíště, blechy, štěnice)
  • Přenos původců nemocí (např. ornitóza, tuberkulóza, salmonelóza, toxoplazmóza)

Systémy ochrany

Podle konkrétního místa a stupně napadení ptactvem volíme nejúčinnější a dlouhodobý systém ochrany. Na jedné budově lze použití různých systémů i kombinovat. Kromě funkčnosti dbáme na to, aby nebyl narušen vzhled budov.

Ochranné sítě
Pro naše klienty vybíráme odolné a přitom nenápadné sítě, které splynou s okolím a z větší dálky jsou téměř neviditelné. Síť se upíná na ocelové lanko, které se k podkladu připevní pomocí kotvy, háků nebo hmoždinek a vrutů. Ochranná síť pokryje celou problematickou plochu a dokonale zabrání zalétávání ptactva.

Hrotové zábrany
Proti dosedání ptáků montujeme hrotové systémy, nejčastěji na okraje střech, římsy, parapety nebo trámy. Hroty jsou vyráběny z pružinové nerezové oceli a jsou uchyceny v polykarbonátovém pásu, což zajišťuje jejich dlouhou životnost.

Odpuzovače ptactva
Používáme profesionální přípravky, které bez toho, že by jim jakkoliv ublížily, vypuzují ptáky z míst, která byli zvyklí využívat. Ptáci změní své chování a odlétají. Přípravky jsou vyvíjeny tak, aby odolávaly i náročným klimatickým podmínkám – extrémním teplotám, větru, dešti nebo sněhu. Ptáci vidí i v ultrafialové části světelného spektra. V něm se jim instalovaný přípravek jeví jako hořící plamen, který je odstrašuje a bojí se k němu přibližovat. Vizuální odstrašování je posíleno vybranými složkami potravin obsaženými v přípravku.

Vyplňte formulář s dotazem a my se vám ozveme


Kontakt

Ing. Vít JERGL

Ve Svahu 330
251 64 Struhařov

Tel.: 720758894
Email: info@ddd-jergl.cz

IČ: 01751573

Kontakt

Ing. Vít JERGL

Ve Svahu 330
251 64 Struhařov

Tel.: 720758894
Email: info@ddd-jergl.cz

IČ: 01751573

© DDD JERGL 2021, web vytvořil noConcept